Egy savas esőből vett pH-ját 3-nak mérték.Hány mol/köbdeciméter koncentrációjú sósavoldatnak felel meg a csapadék?


Egy savas esőből vett pH-ját 4-nak mérték.Ha feltételezzük,hogy csak kénsav okozza a savasságát,akkor hány mg kénsavat tartalmaz oldva a csapadékminta 1 köbdecimétere? (M HsSO4 = 98 g/mol )


Hány köbcentiméter standardállapotú SO2-ből jön létre ekkora tömegű kénsav ? (Moláris térfogata 24,5 köbdeciméter/mol)


Kérlek segítsetek :( Nem tudok számolni :(



#kémia-pH-számolás
2012. okt. 14. 09:18
 1/1 anonim válasza:

Mi a pH:

-log[H+] azaz a hidrogén ion koncentráció tizes lapú negatív logaritmusa.

Ha a pH=3 [H+]=10-3 mol/dm3 ami azt jelenti hogy mivel a HCl egy értékű sav ugyanilyen koncentrációjú lesz a HCl oldat is.


2. n H+= 10-4 mol

H2SO4: két értékű sav tehát 1 dm-ben 0,5*10-4 mol H2So4 van. Ami azt jelenti hogy 98*0,5*10-4= 4,9 *10-3g=4,9 mg


Nem SO3?

SO3+H2O=H2SO4

ez itt 5*10-5 mol ami 24,5*5*10-5 dm=1,225cm3

1 dm3=1000cm3

2012. okt. 14. 13:01