Mekkora egy 1, 00 cm átmérőjű vasgolyó tömege?


A vas sűrűsége=7, 80 g/cm3.

Addig eljutottam, hogy V= (4r^3xpí)/3-mal. A pí értéke ugye itt 180?



2012. okt. 13. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne a pí értéke 180?

Kiszámolod a tréfogatot és beszorzod a sűrűséggel és tádáá

2012. okt. 13. 14:52
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Már miért lenne 180?! \pi\appox3,14. Egyébként pedig a folytatás m=\rho V.
2012. okt. 14. 08:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokak. Azóta már megcsináltam rájöttem , hogy igazából, hogy kell. Nem tudom mintha valahogy ugy rémlett volna, hogy valahol a matematikában a π-t valamikor 180 foknak veszik.
2012. okt. 14. 13:58
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

Az egyenesszög \pi radián, azaz 180^{\circ}. Ötödikben ezért a szögeknél azt mondják, hogy az egyenesszöget jelöljük \pi-vel, és ez így csapódott le nálad. Nos, a \pi egy szép szám, bizonyítottan transzcendens, azaz semmilyen egész együtthatójú egyenlet eredménye nem lehet. Sorozatokkal szokás előállítani, ilyen például a

\pi=6\cdot\sum\limits_{n=1}^{\infty}\frac{1}{2n-1}

2012. okt. 15. 11:45