Az egyik 5, a másik 3 másodpercig gyorsít egyenletesen. Ezt követően mindketten egyenletesen haladnak a célig. Az egész verseny 0,4 percig tart.
a. Mekkora az egyes motorosok gyorsulása?
b. Mekkora az elért legnagyobb sebességük?
c. Mekkora az átlagsebességük?
2012. okt. 13. 23:47
1/1 BKRS válasza:
0,4 perc az 24 masodperc.
Az első motoros gyorsulasa legyen mondjuk a.
a megtett út 500m:
a*25/2 + 5a*(24-5) = 500
215a=1000
a=1000/215 (m/s²)
A masik motoros gyorsulasa legyen b.
b*9/2 +3b(24-3) = 500
b*135 = 500
b=500/135
Az elért legnagyobb sebességük nyilván a gyors¹tás végén lesz:
a*5= 5000/215 (m/s)
b*3=1500/135 (m/s)
Mindketten 24 masodperc alatt tették meg az utat, ezért az átlagsebességük 500/24 (m/s)