Fizikások? A startvonalról egymás mellől induló két motoros egyszerre érkezik a 0,5 km távolságra lévő célba.


Az egyik 5, a másik 3 másodpercig gyorsít egyenletesen. Ezt követően mindketten egyenletesen haladnak a célig. Az egész verseny 0,4 percig tart.

a. Mekkora az egyes motorosok gyorsulása?

b. Mekkora az elért legnagyobb sebességük?

c. Mekkora az átlagsebességük?


2012. okt. 13. 23:47
 1/1 BKRS ***** válasza:

0,4 perc az 24 masodperc.

Az első motoros gyorsulasa legyen mondjuk a.

a megtett út 500m:

a*25/2 + 5a*(24-5) = 500

215a=1000

a=1000/215 (m/s²)

A masik motoros gyorsulasa legyen b.

b*9/2 +3b(24-3) = 500

b*135 = 500

b=500/135


Az elért legnagyobb sebességük nyilván a gyors¹tás végén lesz:

a*5= 5000/215 (m/s)

b*3=1500/135 (m/s)


Mindketten 24 masodperc alatt tették meg az utat, ezért az átlagsebességük 500/24 (m/s)

2012. okt. 14. 01:32