Mennyit változik az 5m/s négyzet gyorsulással induló versenyautó sebessége 2 másodperc alatt? Mekkora lesz a sebessége a második másodperc végén?

2012. júl. 13. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
5m/s -mal változik a sebesség másodpercenként. Így 2 mp alatt összesen 10 m/s-mal változik meg, a 2. mp végére 15 m/s lesz a sebessége.
2012. júl. 13. 16:37
 2/5 A kérdező kommentje:
levezetnéd nekem hogy jött ki?
2012. júl. 13. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elnéztem. A 2. mp végére természetesen 10m/s lesz a sebessége ( amennyiben állóhelyzetből indul)


De azért leírom még néhány sorban, h miről van szó:


A sebesség változás 1 mp alatt 5 m/s, ez a gyorsulás definíciójából jön.


Ha nem világos, akkor definíció szerint:

a=dv/dt ( d=delta)

dv=a*dt


Ha 1 mp telik el, akkor a sebesség jelen esetben dv=5*1 m/s-mal változik.


A 2. másodpercben megint 5 m/s-mal változik a sebesség, ez már összesen 10m/s-os sebességváltózás 2 mp alatt.


Képlettel is kijön: dv=a*dt=5*2=10 m/s

2012. júl. 13. 16:51
 4/5 A kérdező kommentje:
és akkor végülis ez az egy képlet és behelyettesítés a válasz mind a két kérdésre
2012. júl. 13. 17:01
 5/5 A kérdező kommentje:
és mekkora lenne asebbeségváltozása és a végsebessége ha az előző feladatbeli 2mp gyorsulási szakaszt nem álló helyzetből indulva, hanem 3 m/s nagyságú sebességgel kezdené meg?
2012. júl. 13. 17:04