2012. júl. 13. 16:28
1/5 anonim válasza:
5m/s -mal változik a sebesség másodpercenként. Így 2 mp alatt összesen 10 m/s-mal változik meg, a 2. mp végére 15 m/s lesz a sebessége.
2/5 A kérdező kommentje:
levezetnéd nekem hogy jött ki?
2012. júl. 13. 16:39
3/5 anonim válasza:
Bocsánat, elnéztem. A 2. mp végére természetesen 10m/s lesz a sebessége ( amennyiben állóhelyzetből indul)
De azért leírom még néhány sorban, h miről van szó:
A sebesség változás 1 mp alatt 5 m/s, ez a gyorsulás definíciójából jön.
Ha nem világos, akkor definíció szerint:
a=dv/dt ( d=delta)
dv=a*dt
Ha 1 mp telik el, akkor a sebesség jelen esetben dv=5*1 m/s-mal változik.
A 2. másodpercben megint 5 m/s-mal változik a sebesség, ez már összesen 10m/s-os sebességváltózás 2 mp alatt.
Képlettel is kijön: dv=a*dt=5*2=10 m/s
4/5 A kérdező kommentje:
és akkor végülis ez az egy képlet és behelyettesítés a válasz mind a két kérdésre
2012. júl. 13. 17:01
5/5 A kérdező kommentje:
és mekkora lenne asebbeségváltozása és a végsebessége ha az előző feladatbeli 2mp gyorsulási szakaszt nem álló helyzetből indulva, hanem 3 m/s nagyságú sebességgel kezdené meg?
2012. júl. 13. 17:04