Gaxal kérdése:

Ezt hogy kell kiszámítani (sebességes feladat)?

egy jármű 90km/h sebességgel megy mennyi utat tesz meg 2 perc alatt? ezt hogy kell kiszámítani?

2012. okt. 13. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

v=90 km/h = 25 m/s

t=2 perc = 120 s

s = v*t


s= 25 m/s * 120s = 3000 m

2012. okt. 13. 14:06
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz
2012. okt. 13. 19:58
 3/6 A kérdező kommentje:
és ez hogy jött ki? mert nem értem :/
2012. okt. 13. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem elég egyértelmű a levezetés de akkor:


mi még 7. osztályban levezettük, hogy 1 m/s = 3,6 km/h


1 km/h = 1000m / 3600 s = 1m/3,6s //*3,6

3,6 km/h = 1 m/s


Előbbi egyenletben gondolom érthető mért 3600s (1 óra = 60*60s)


2 perc = 2*60 másodperc = 120


Mi a v=s/t képlethez szamárháromszöget használtunk, javaslom neked is.


Ebből a képletből ezeket lehet rendezéssel kapni:


v=s/t

s=v*t

t=s/v


Ha valami nem világos írj.

2012. okt. 14. 05:41
 5/6 A kérdező kommentje:
hogy számolunk gyorsulást? hogy számitjuk ki hogy meddig gyorsult míg elér egy x km-t ?
2012. okt. 18. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:

s = a/2*t² + V₀*t képletet kell átalakítanod.


amennyiben nincsen kezdeti sebesség, az s = a/2*t² képletet kell használni

2012. okt. 19. 19:53