Kamatos kamat? Már régen tanultuk, a fiamnak szeretnék segíteni, de hogy is van ez?


Beteszünk a bankba 500.000ft-ot 8év múlva 550.000ft-otkapunk vissza. Mennyi volt a kamat? Mennyi idő múlva lesz 1,5x-se?


Halványan még emlékszem rá, de csak nagyon kevés rémlik belőle. Tudnátok segíteni? Nagyon megköszönném!


2012. okt. 10. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez így néz ki:


induló összeg * (1+kamat)^év = végösszeg


Ezért:

500000 * (1+x)^8 = 550000


(1+x)^8 = 1,1

1+x = nyolcadgyök(1,1) = 1,011985

x= 0,011985


Azaz 1,1985% az eredmény.

2012. okt. 10. 20:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Az összeg pedig 35 évnél lesz legalább 1,5-szeres (de nem pontosan!), mert legalább 35-ödik hatványra kell emelned az 1,011985-t, hogy 1,5-öt meglegyen.
2012. okt. 10. 20:20