Beteszünk a bankba 500.000ft-ot 8év múlva 550.000ft-otkapunk vissza. Mennyi volt a kamat? Mennyi idő múlva lesz 1,5x-se?
Halványan még emlékszem rá, de csak nagyon kevés rémlik belőle. Tudnátok segíteni? Nagyon megköszönném!
2012. okt. 10. 19:41
1/2 anonim válasza:
Ez így néz ki:
induló összeg * (1+kamat)^év = végösszeg
Ezért:
500000 * (1+x)^8 = 550000
(1+x)^8 = 1,1
1+x = nyolcadgyök(1,1) = 1,011985
x= 0,011985
Azaz 1,1985% az eredmény.
2/2 anonim válasza:
Az összeg pedig 35 évnél lesz legalább 1,5-szeres (de nem pontosan!), mert legalább 35-ödik hatványra kell emelned az 1,011985-t, hogy 1,5-öt meglegyen.