Mikor osztható csak 5-tel a 4n^2-1 kifejezés?

2012. okt. 10. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy nevezetes azonosság: a^2-b^2=(a+b)*(a-b)

Ezért:

4n^2-1=(2n+1)(2n-1)

Vagyis a kifejezésnek legalább 2 osztója van: (2n+1) és (2n-1) .

Az első pontosan 2-vel nagyobb mint a második, ezért nem lehet olyan, hogy csak 5-tel osztható!

2012. okt. 10. 14:28
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors és jó választ, milyen egyszerű volt :/

bevallom lusta voltam gondolkodni, már igy a nap közepére :$ köszi szépen még egyszer

2012. okt. 10. 17:26