egyszerű,de nem értem..:D
A feladat: Hány elektront tartalmaz 3gramm 12es tömegszámú C atom?
nem a végeredményre lennék kíváncsi inkább a levezetésre,és a miért? re..
2012. okt. 7. 19:11
1/4 anonim válasza:
12 g. C--- 6 db elektront tartalmaz
Akkor 3 g. szén tartalmaz: 1,5 db elektront.
2/4 A kérdező kommentje:
de miért annyi elektront tartalmaz?
2012. okt. 7. 19:33
3/4 anonim válasza:
hű az elsőnél nagyobb hülyeséget még nem olvastam. láttál már 3 g szenet? és abban 1,5 elektron? WTF
m = 3g
M = 12 g/mol
n = m/M = 0.25 mol
N = 0.25 × 6 × 10^(23) = 1.5 × 10^(23)
ha 1 db-ban ------ 6 db elektron
1.5 × 10^23-ban ----- x db
--------------------------------
x = 9×10^23 db
4/4 anonim válasza:
am 1. árulj el valamit. 12 g szénben 6 elektron van. gondolom kinézted a perrendszerből a rendszámot, ami ugye az elektronszámot mutatja meg. és ha 300 mázsa szén lett volna, abba is 6 elektront írsz? vagy a perrendszer valamilyen csoda folytán 12 g-ra vonatkoztatja?