Az A városból egy autó indul B város felé állandó, 70km/h sebeséggel. 20 perc múlva a B városból is elindul egy autó, és A felé halad állandó 90 km/h sebességgel. A második autó indulásától számítva mennyi idő múlva, és az A várostól mekkora távolságban találkoznak, ha a két város egymástól 300 km távolságra van?
2012. okt. 7. 19:09
 1/2 bongolo ***** válasza:
100%

Az időben a nulla legyen a második autó indulásának az időpontja.


Az első autó a t időpontban ilyen messze lesz az A várostól:

x = 70·(t+1/3)

Azért van ott az 1/3, mert amikor t=0, akkor ez az autó már 20 perce (1/3 órája) megy.


A másik autó t időpontban ilyen messze lesz az B várostól:

y = 90t

Ennek az autónak a távolsága az A várostól 300-y, szóval 300-90t.


Amikor találkoznak, akkor az A várostól mindketten ugyanolyan messze vannak:


70·(t+1/3) = 300-90t


A nehezén már túl vagyunk, most már csak meg kell oldani ezt az egyszerű egyenletet. Ebből az idő kijön, a távolság pedig x lesz az első egyenlet szerint. Ezeket a számolásokat már rád hagyom.

2012. okt. 7. 20:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2012. okt. 7. 21:17