Petra10. kérdése:

Tud segíteni valaki a matek házimban?


3x + 5 - 2x - 1 = 11x - 13

x-3 x+3 x2-9


2012. okt. 5. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3x + 5 - 2x - 1 = 11x - 13


11x - 13 = 3x + 5 - 2x - 1


11x - 13 = x+4


11x-x = 4+13


10 x = 17


x=1.7


A masodiknal sziveskedj a muveleti jeleket is kozolni valamint hogy mely a bal illetve a job oldala az egyenletnek.


Kerek zold pacsit.

2012. okt. 5. 14:38
 2/3 anonim ***** válasza:
ez nagyon egyszerű. Nehogy már ne tudd megoldani. mi lesz veled ha dolgozat lesz ebből??
2012. okt. 5. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:

3x+5 per x-3 - 2x-1 per x+3 = 11x-13 per x2-9.....

Nos ennek eleg faramuci a megoldasa....



(3x+5)/(x-3)-[(2x-1)/(x+3)]=(11x-13)/[(x-3)*(x+3)]


Nos elso lepesben beszorzunk (x-3)*(x+3)-al igy eltunik a nevezo....


(3x+5)*(x+3)-[(2x-1)*(x-3)] = 11x-13


3x^2+5x+9x+15-(2x^2-x-6x+3)=11x-13


3x^2+14x+15-(2x^2-7x+3)=11x-13


3x^2+14x+15-2x^2+7x-3-11x+13=0


x^2+10x+25=0


(x+5)*(x+5)=0

x1,2=5

2012. okt. 5. 23:07