3x + 5 - 2x - 1 = 11x - 13
x-3 x+3 x2-9
2012. okt. 5. 14:30
1/3 anonim válasza:
3x + 5 - 2x - 1 = 11x - 13
11x - 13 = 3x + 5 - 2x - 1
11x - 13 = x+4
11x-x = 4+13
10 x = 17
x=1.7
A masodiknal sziveskedj a muveleti jeleket is kozolni valamint hogy mely a bal illetve a job oldala az egyenletnek.
Kerek zold pacsit.
2/3 anonim válasza:
ez nagyon egyszerű. Nehogy már ne tudd megoldani. mi lesz veled ha dolgozat lesz ebből??
3/3 anonim válasza:
3x+5 per x-3 - 2x-1 per x+3 = 11x-13 per x2-9.....
Nos ennek eleg faramuci a megoldasa....
(3x+5)/(x-3)-[(2x-1)/(x+3)]=(11x-13)/[(x-3)*(x+3)]
Nos elso lepesben beszorzunk (x-3)*(x+3)-al igy eltunik a nevezo....
(3x+5)*(x+3)-[(2x-1)*(x-3)] = 11x-13
3x^2+5x+9x+15-(2x^2-x-6x+3)=11x-13
3x^2+14x+15-(2x^2-7x+3)=11x-13
3x^2+14x+15-2x^2+7x-3-11x+13=0
x^2+10x+25=0
(x+5)*(x+5)=0
x1,2=5