Segítenél a 9-es matek házimban?


850-et osztunk szét két részre úgy, hogy az első rész 8%-ának és a második rész 24%-ának az összege 850-nek a 12%-a legyen.


Déli 12 órakor az óra mutatói fedik egymást. Hány órakor fogják egymást legközelebb ismét fedni?


levezetés is kellene!


2011. dec. 31. 13:18
 1/5 anonim válasza:
65 perc múlva?
2011. dec. 31. 13:35
 2/5 anonim ***** válasza:

850nek kiszámolod a 44%át /mert 8+24+12=44/

és azzal próbálj meg arányaiba számolni szerintem


15:15kor mert akkor toljuk el 15'al de nem tuti

2011. dec. 31. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
13:05kor lesz a következő:)
2011. dec. 31. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a 850-et két részre osztjuk, akkor lesz egy x rész és egy 850-x rész.

Az első rész 8%-a: 0,08x

A második rész 24%-a: 0,24(850-x)= 204-0,24x

E kettő összege: 0,08x + 204-0,24x = 204-0,16x

Ez az összeg a 850-nek a 12%-a, azaz: 850*0,12=102

204-0,16x=102

102=0,16x

x=637,5

Ha az egyik rész 637,5, a másik rész akkor 850-637,5=212,5.

A feladat szerint: 637,5*0,08+212,5*0,24=850*0,12

51+51=102

102=102 //

Vagyis a két rész 637,5 és 212,5. //

2011. dec. 31. 14:11
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! (:
2011. dec. 31. 19:29