Matek 9. osztály: 3x-{2x-[3x+1- (2x-1) ]-3}-{4-[x- (3x-4) +2x]+x} <- házi feladat?

Légyszi vezessétek le nekem!! köszönöm
2012. okt. 4. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hiba van az utoljan a zarojelekkel.
2012. okt. 4. 18:05
 2/3 A kérdező kommentje:
nincs hiba,2x is átnéztem, jól írtam le. ígyvan bent a könyyben.
2012. okt. 4. 18:22
 3/3 anonim ***** válasza:

3x-{2x-[3x+1-(2x-1) ]-3}-{4-[x- (3x-4) +2x]+x} =

3x - {2x –[3x+1– 2x + 1] -3} – { 4- [ x – 3x + 4 +2x]+ x} =

3x – {2x – 3x -1+ 2x -1 – 3 } – { 4-x+3x-4-2x +x} =

3x-2x+3x+1-2x+1+3-4+x-3x+4+2x-x = x + 5

2012. okt. 4. 19:00