hogy lesz

5^x+5^x*5^1+5^x*5^2=31 ből

5^x*(1+5^1+5^2)=31 ?


2012. okt. 1. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

ez a kérdés komoly? leírtad az eredményt, erre már akkor is rájöhetnél ha sose láttál volna ilyet

kiemeled mindegyik tagból az 5^x-t, tehát ^lényegében mindegyik tagot elosztod 5^x-nel:

1.tag: 5^x/5^x=1 remélem ez egyértelmű h miért 1 (ugyanazt a 2 számot osztod egymással és az mindig egy)

2.tag: 5^x*5^1 mivel mindegyik szám az 1. hatványon önmaga, ezért ez=5^x*5 ha ezt osztod 5^x-nel akkor=5 (ha így jobban tetszik: amit kiemelsz azt letakarod belőle és 5 marad)

3.tag: 5^x*5^2 ugyanúgy letakarod belőle az 5^x és akkor marad 5^2


facepalm

2012. okt. 1. 20:36
 2/2 A kérdező kommentje:
jó, gyökér volt a tanárom
2012. okt. 1. 21:21