S. O. S tudnátok segiteni a matekban?


holnapra feladtak egy házi feladatot amit nem tudok.

mit értünk egy szám öt negyed -del való szorzásán?

mit értünk egy szám öt negyed-del való osztásán?


2012. okt. 1. 17:21
 1/2 BKRS ***** válasza:

5/4-del valo szorzas azt jelenti, hogy venni kell a negyedenek az otszoroset.

5/4-del valo osztas azt jelenti, hogy megnezzuk hanyszor van meg benne az 5/4 ami nyilvan 4-szer annyi mint ahanyszor az 5 van meg benne.

2012. okt. 1. 17:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy szám 5/4-del való szorzásán a szám 5/4-ed szeresét értjük. Tehát. ha egy szám 5/4 részét keressük, akkor szorzunk.

Egy szám 5/4-del való osztásán a szám 5/4 részét értjük.

TZehát, ha egy szám 5/4 szeresét keressük, akkor osztunk.

Pl-

Mennyi -nek az 5/4 része? 4*5/4=5

Mennyi 4-nek az 5/4-szerese? 4:5/4=4*4/5=16/5

2012. okt. 1. 17:33