Alakítsd szorzattá az összegeket!
első: a+ab
második:x+xy+xz
harmadik:2/x+3/x+5/x
negyedik:6x-3
ötödik: x a másodikon-3x
hatodik:4ab-8b
hetedik:2xy-y
nylcadik:a+ab-ac
kilencedik:x a negyediken - x a harmadikon
2012. okt. 1. 17:04
1/1 anonim válasza:
1, a*(1+b)
2, x*(1+y+z)
3, 2/x+3/x+5/x=(2+3+5)/x=10/x
4, 3*(2x-1)
5, x^2-3x=x*(x-3)
6, 4ab-8b=4b*(a-2)
7, 2xy-y=y*(2x-1)
8, a+ab-ac=a*(1+b-c)
9, x^4-x^3=x^3*(x-1)