8-as matek. összeg szorzattá alakítása?


Alakítsd szorzattá az összegeket!

első: a+ab

második:x+xy+xz

harmadik:2/x+3/x+5/x

negyedik:6x-3

ötödik: x a másodikon-3x

hatodik:4ab-8b

hetedik:2xy-y

nylcadik:a+ab-ac

kilencedik:x a negyediken - x a harmadikon


2012. okt. 1. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:

1, a*(1+b)

2, x*(1+y+z)

3, 2/x+3/x+5/x=(2+3+5)/x=10/x

4, 3*(2x-1)

5, x^2-3x=x*(x-3)

6, 4ab-8b=4b*(a-2)

7, 2xy-y=y*(2x-1)

8, a+ab-ac=a*(1+b-c)

9, x^4-x^3=x^3*(x-1)

2012. okt. 1. 17:13