2012. szept. 16. 13:32
1/1 anonim válasza:
geri, írd már le normálisan :D
pl.ezmiez?
(2a+3b) a négyzeten = (4/5a+3/2b a négyzeten= (3a-4b) x (3a+4b) = 2
ezek mind egyenlőek? és ezeknek mind 2 az értékük?
de a szorzatosat se nagyon értem, de leírom tagonként és majd te összerakod (a "^" jel a négyzet jele, tehát x^2=x a négyzeten)
a^2-10a+25 = (a-5)^2
4b^2+4b+1 = 4(b^2+b+(1/4)) (Ez is már szorzat) = 4*(b+(1/2))^2
9e^2-1 = (3e+1)*(3e-1)