Geri632 kérdése:

Meg tudnátok válaszolni ezeket a feladatokat levezetéssel együtt? 1. végezd el a műveleteket! (2a+3b) a négyzeten= (4/5a+3/2b a négyzeten= (3a-4b) x (3a+4b) = 2. Bontsd szorzattá! Anégyzet-10a+25= 4bnégyzet+4b+1= 9enégyzet-1=


2012. szept. 16. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:

geri, írd már le normálisan :D

pl.ezmiez?

(2a+3b) a négyzeten = (4/5a+3/2b a négyzeten= (3a-4b) x (3a+4b) = 2

ezek mind egyenlőek? és ezeknek mind 2 az értékük?



de a szorzatosat se nagyon értem, de leírom tagonként és majd te összerakod (a "^" jel a négyzet jele, tehát x^2=x a négyzeten)

a^2-10a+25 = (a-5)^2

4b^2+4b+1 = 4(b^2+b+(1/4)) (Ez is már szorzat) = 4*(b+(1/2))^2

9e^2-1 = (3e+1)*(3e-1)

2012. szept. 16. 14:04