Eltudná valaki magyarázni ?
Előre is köszönöm!
2012. szept. 29. 18:09
1/1 bongolo válasza:
20 fokon a telített oldat 39,5 m/m%-os. Vagyis 100 grammban van 100·39,5/100 = 39,5 gramm KBr és 60,5g víz.
100 fokon több KBr-t is oldatban lehet tartani. Vagyis amikor melegítjük, akkor az oldat már nem lesz telített. Telítettségnél 51%, szóval kicsit több mint fele lehet benne a KBr a víz mellett.
Mondjuk x gramm KBr-t adhatunk még hozzá, akkor lesz telített 100 fokon. Ekkor az oldatban lesz x+39,5 gramm KBr és 60,5 g víz (mert vizet nem adtunk hozzá), vagyis lesz x+39,5 g KBr az x+100 g oldatban. Ennek a kettőnek az aránya lesz 51%:
(x+39,5)/(x+100) = 51% = 51/100
Ezt az egyenletet kell megoldani, ki fog jönni belőle az x értéke.
Szólj, ha valamit nem értesz.