Ezeket a feladatokat nagyon nem értem.Valakai eltudná magyarázni,h hogyan kezdene hozzá?
Előre is köszönöm szépen!
2012. szept. 28. 16:47
1/2 BKRS válasza:
100g oldatban 100 fokon 44,4 g oldott anyag es 55,6g oldoszer van.
0 fokra hutve x gram kikristalyosodik,
vagyis ekkor lesz benne 44,4-x g oldott anyag es 55,6g oldoszer. Ez 4,76 m/m%,
vagyis:
(44,4-x)*100/(44,4-x+55,6) = 4,76
Es akkor ezt most mar csak meg kell oldani:
(44,4-x)*100/(100-x) = 4,76
(44,4-x)*100 = (100-x)*4,76
4440-100x=476-4,76x
3964 = 95,24x
x= 41,62g
41,62g oldott anyag kristalyosodik ki.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. szept. 28. 19:44