Hány g kálium-bikromát kristályosodik ki, ha 100g 100¤C-on telített oldatot 0¤C-ra hűtünk? A telített oldat 0 ¤C-on 4,76 m/m%-os,100 ¤C-on 44,4 m/m%-os.


Ezeket a feladatokat nagyon nem értem.Valakai eltudná magyarázni,h hogyan kezdene hozzá?

Előre is köszönöm szépen!



2012. szept. 28. 16:47
 1/2 BKRS ***** válasza:

100g oldatban 100 fokon 44,4 g oldott anyag es 55,6g oldoszer van.

0 fokra hutve x gram kikristalyosodik,

vagyis ekkor lesz benne 44,4-x g oldott anyag es 55,6g oldoszer. Ez 4,76 m/m%,

vagyis:

(44,4-x)*100/(44,4-x+55,6) = 4,76

Es akkor ezt most mar csak meg kell oldani:

(44,4-x)*100/(100-x) = 4,76

(44,4-x)*100 = (100-x)*4,76

4440-100x=476-4,76x

3964 = 95,24x

x= 41,62g


41,62g oldott anyag kristalyosodik ki.

2012. szept. 28. 17:05
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. szept. 28. 19:44