Matematika 6. oszt házifeledatban kérnék segítséget?


A/[]x(-10)-1=-51 B/(22+[])x(-6)=-132 C/([]-25)x(-189)=0

D/ 137x(-95)x[]x28=0 E/(25-[])x(-31-[])=0

F/ []:(-12)+(-200)=-100 G/(-800):[]-300=-500

H/ (292+[]):(-100)=-1 I/(-225):(15+[])=1

J/ (-12-[])x(321-[])=0 []=négyzet csak így tudtam az x=szorzás


2012. szept. 24. 15:37
 1/2 BKRS ***** válasza:

A/[]x(-10)-1=-51

[]x(-10)=-50

[] = 5


B/(22+[])x(-6)=-132

22+[]=22

[] = 0


C/([]-25)x(-189)=0

[]-25 = 0

[] = 25


D/ 137x(-95)x[]x28=0

[]=0


E/(25-[])x(-31-[])=0

[]=25 vagy []=-31


F/ []:(-12)+(-200)=-100

[]:12 = 100

[]=1200


G/(-800):[]-300=-500

-800:[] = -200

-800 = -200*[]

[] = 4


H/ (292+[]):(-100)=-1

292+[] = 100

[] = -192


I/(-225):(15+[])=1

-225 = 15+[]

[] = -240


J/ (-12-[])x(321-[])=0

[]=-12 vagy []=321

2012. szept. 24. 16:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél!
2012. szept. 26. 07:53