70/B. Feloldunk 2,54 g jódot 15,40 g szén-tetrakloridban. Hány n/n% jódot tartalmaz a keletkező oldat?


Valaki megtudná csinálni? Nekem más eredmény jött ki,mint ami a megoldókulcsban van.:/

Előre is köszönöm! :)



2012. szept. 23. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a ötösöm lesz kémiából tanulsz ...ugy ahogy én is.

Nem mondom meg a megoldást de elmondom a lépéseket.

1. írd ki adatokat(m ,M , n)

2. számold ki a szén tetraklorid moljait(n=m/M)

3.ugyan ezt a jódal is.

4.jód móljainak a száma osztva a szén tetraklorid moljaival +a jod moljai (igy lesz oldat)*100

2012. szept. 23. 17:39
 2/7 A kérdező kommentje:
szia! Köszi,h írtál.Eddig eljutottam.De rossz eredmény jött ki. És nem tudom,h miért. (16.67 n/n%.)
2012. szept. 23. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:
lusta vagyok lemenni XD ird meg mi a josd és a cén tetra klorid moláris tömege
2012. szept. 23. 18:21
 4/7 A kérdező kommentje:
oké xD. Mjód=127 g/mol MCcl4= 154g/mol
2012. szept. 23. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:

n(jód)=2.54/107=0.0237 mol

n(szén tetr...)=15.4/154=0.1 mol

-------------------------------------

n/n% = 0.0237 / 0.0237+0.1 * 100 = 19.16n/n%

ennyi lett volna XD

2012. szept. 24. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:

hát nekem is 16.67%-ra jött ki most nem tudom h én vagyok a hülye vagy a megoldókulcs hibás bár sztem az utóbbi :D


egyébként utolsónak: többet ártasz mint segítesz!

2012. nov. 26. 20:46
 7/7 anonim válasza:

Tudom, hogy nagyon régi, de hátha kell még valakinek.

Azért jött ki rossz megoldás, mert a jód kétatomos molekula.


Így Mjód= 254 g/mol

2018. aug. 23. 13:54