Függvények-másodfokú megoldóképlet-Matek?


Ábrázold a következő függvény grafikonját:

f(x)= GYÖK JEL ALATT: 4x^2- 12x+9

Itt az egész van gyök jel alatt!

(1): a másodfokú képlettel megoldom, de utána hogyam ábrázolom?

Előre is köszönöm :D


2012. szept. 23. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:

gyök(4x^2 - 12x + 9) = gyök((2x-3)^2) = |2x-3|


A kapott megoldás (másodfokú képlettel), 3/2, az, ahol metszi az x tengelyet (mert, ugyebár a megoldás az a x, ahol f(x) értéke 0, az pedig ott van, ahol metszi az x függvényt).


X együtthatója 2, tehát lineáris függvény esetén, ez azt jelenti, hogy meredeksége is 2. (amíg x tengelyen 1-vel változik, addig y-n 2-vel).


Akkor megrajzolod a 2x-3 függvényt, (2 meredekségű, egyenes vonal, ami 3/2-ban metszi az x tengelyt.


És mivel abszolútértékban van, ezért az x alatti részt feltükröződ x tengelyre.


Kapni egy V-t fogsz, ami 3/2-ban érinti az x tengelyt.

2012. szept. 23. 15:01