Adottak az f, g, h :R→R, f (x) = x +1, g (x) = 2x + 2, h (x) = 3x + 3 függvények. Határozd meg az a valós szám értékét úgy, hogy teljesüljön az a ( f (x) + h (x) ) = g (x) egyenlőség, bármely x∈R esetén?

2012. jún. 11. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
1/2
2012. jún. 11. 16:31
 2/3 A kérdező kommentje:
bővebben?:d
2012. jún. 11. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Könyörgöm.

Beírod, ami oda van írva.

f(x)=x+1

h(x)=3x+3

f(x)+h(x)=4x+4

g(x)=2x+2

A kérdés:

a*(4x+4)=2x+2


Innen azért már bőven látszik, de ha nagyon szakszerű akarsz lenni, akkor azt mondod, hogy 4x+4!=0, (nem egyenlő), ekkor leoszthatsz vele ( 0-val nem lehet osztani), és kijön, hogy a=1/2

Majd megvizsgálod, mi van, ha 4x+4=0. Ekkor x=-1, és az egyenlet átmegy a 0=0 azonosságba, vagyis az a=1/2 ebben az esetben is jó.

2012. jún. 11. 16:42