2012. jún. 11. 16:20
2/3 A kérdező kommentje:
bővebben?:d
2012. jún. 11. 16:38
3/3 anonim válasza:
Könyörgöm.
Beírod, ami oda van írva.
f(x)=x+1
h(x)=3x+3
f(x)+h(x)=4x+4
g(x)=2x+2
A kérdés:
a*(4x+4)=2x+2
Innen azért már bőven látszik, de ha nagyon szakszerű akarsz lenni, akkor azt mondod, hogy 4x+4!=0, (nem egyenlő), ekkor leoszthatsz vele ( 0-val nem lehet osztani), és kijön, hogy a=1/2
Majd megvizsgálod, mi van, ha 4x+4=0. Ekkor x=-1, és az egyenlet átmegy a 0=0 azonosságba, vagyis az a=1/2 ebben az esetben is jó.