Legkisebb közös többszörös esetében, melyik prímszámokat kell összeszorozni?


Ezen az oldalon néztem meg...


[link]


... addig eljutottam, hogy a három számot le kell bontani prímszámokra, de ezután az összes prímszám közül melyeket kell összeszorozni? (és a 3*5*7 hogyan lett 7*5?)


2012. szept. 22. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, először felbontod prímszámokra és utána az ott előforduló legnagyobb hatványkitevőt választod. Ezeket összeszorzod. Egy példa, hogy jobban megértsed: 8=2^3, 9=3^2, 12=2^2*3.

Itt csak a 2 és a 3 szerepel, ezeket szorzod, de az itt előforduló legnagyobb hatványkitevővel, azaz 2^3*3^2=8*9=72

így érthető?

2012. szept. 22. 14:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Abszolút! Köszönöm szépen!!! :)
2012. szept. 22. 16:28