Ezen az oldalon néztem meg...
... addig eljutottam, hogy a három számot le kell bontani prímszámokra, de ezután az összes prímszám közül melyeket kell összeszorozni? (és a 3*5*7 hogyan lett 7*5?)
2012. szept. 22. 14:22
1/2 anonim válasza:
Igen, először felbontod prímszámokra és utána az ott előforduló legnagyobb hatványkitevőt választod. Ezeket összeszorzod. Egy példa, hogy jobban megértsed: 8=2^3, 9=3^2, 12=2^2*3.
Itt csak a 2 és a 3 szerepel, ezeket szorzod, de az itt előforduló legnagyobb hatványkitevővel, azaz 2^3*3^2=8*9=72
így érthető?
2/2 A kérdező kommentje:
Abszolút! Köszönöm szépen!!! :)
2012. szept. 22. 16:28