Sziasztok!
A mai házinkban megakadtam egy feladattal...Valami okos segíthetne megcsinálni, és leírhatná a menetét...
így néz ki:
x5[ötödiken]*x-3/2[minusz három kettediken]*x3[harmadikon]
A középső részénél akadtam el, hogy azt mivé alakítom?
A segítségeket előre is köszönöm!
2012. szept. 20. 17:06
1/1 BKRS válasza:
Ezt itt igy szoka irni:
x^5 * x^(-3/2) * x^3
es itt siman osszeadod a hatvanyokat
tehat ez az lesz, hogy
x^(5- 3/2 +3) = x^(1/2)= √x