Sziasztok!

A mai házinkban megakadtam egy feladattal...Valami okos segíthetne megcsinálni, és leírhatná a menetét...

így néz ki:


x5[ötödiken]*x-3/2[minusz három kettediken]*x3[harmadikon]


A középső részénél akadtam el, hogy azt mivé alakítom?

A segítségeket előre is köszönöm!



2012. szept. 20. 17:06
 1/1 BKRS ***** válasza:

Ezt itt igy szoka irni:

x^5 * x^(-3/2) * x^3

es itt siman osszeadod a hatvanyokat

tehat ez az lesz, hogy

x^(5- 3/2 +3) = x^(1/2)= √x

2012. szept. 20. 17:31