A biztonsági szeleppel ellátott gáztartály szelepe 300kPa túlnyomás esetén nyílik ki. 20 fokC hőmérsékleten a tartályban a túlnyomás 180 kPa. Mekkora a bezárt gáz hőmérséklete, amikor a biztonsági szelep működésbe lép? (A légnyomás értéke 100 kPa)?
Nagyon köszönöm a válaszokat
2012. szept. 19. 19:35
1/2 bongolo válasza:
Állandó a térfogat, tehát:
p1/p2 = T1/T2
Ha a külső légnyomás 100 kPa, akkor a szelep 100+300 = 400 kPa esetén nyílik ki. 20 fokon van benne 100+180 = 280 kPa. Vagyis:
p1 = 400 kPa
p2 = 280 kPa
T1 = 20 °C = 293 K
T2 = ?
Már csak be kell helyettesíteni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))
2012. szept. 20. 17:35