Fizika 10 osztály. Segítség?


A biztonsági szeleppel ellátott gáztartály szelepe 300kPa túlnyomás esetén nyílik ki. 20 fokC hőmérsékleten a tartályban a túlnyomás 180 kPa. Mekkora a bezárt gáz hőmérséklete, amikor a biztonsági szelep működésbe lép? (A légnyomás értéke 100 kPa)?

Nagyon köszönöm a válaszokat


2012. szept. 19. 19:35
 1/2 bongolo ***** válasza:

Állandó a térfogat, tehát:

p1/p2 = T1/T2


Ha a külső légnyomás 100 kPa, akkor a szelep 100+300 = 400 kPa esetén nyílik ki. 20 fokon van benne 100+180 = 280 kPa. Vagyis:

p1 = 400 kPa

p2 = 280 kPa

T1 = 20 °C = 293 K

T2 = ?


Már csak be kell helyettesíteni.

2012. szept. 19. 22:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))
2012. szept. 20. 17:35