Az 1 dm3 térfogatú 20 °C hőmérsékletű alumíniumból készült kockát hány °C-ra kell lehűteni,hogy térfogata 1 cm3-rel csökkenjen?

térfogati hőtágulási együttható=7.2*10 a mínusz ötödiken 1/°C


2012. szept. 18. 20:11
 1/2 wizard97 ***** válasza:
Igen, ez 10. osztályos fizika feladat.
2012. szept. 18. 20:20
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

V0= 1dm3

(delta) V = 1cm3= 0,001 dm3

(béta)= 7,2 *10 a -5en 1/Celsiusfok

(delta)T=?

(delta)V=V0*(béta)*(delta)T

0,001=1*7,2*10 a -5-en * (béta)

(béta)= 13,8 Celsius fok

T=20-13,8=6,2 Celsius fokra kell lehűteni.

Telóról írtam, tizedikes vagyok én is.

2012. szept. 18. 21:42