Az 1 dm3 térfogatú 20 °C hőmérsékletű alumíniumból készült kockát hány °C-ra kell lehűteni,hogy térfogata 1 cm3-rel csökkenjen?
térfogati hőtágulási együttható=7.2*10 a mínusz ötödiken 1/°C
2012. szept. 18. 20:11
1/2 wizard97 válasza:
Igen, ez 10. osztályos fizika feladat.
2/2 anonim válasza:
V0= 1dm3
(delta) V = 1cm3= 0,001 dm3
(béta)= 7,2 *10 a -5en 1/Celsiusfok
(delta)T=?
(delta)V=V0*(béta)*(delta)T
0,001=1*7,2*10 a -5-en * (béta)
(béta)= 13,8 Celsius fok
T=20-13,8=6,2 Celsius fokra kell lehűteni.
Telóról írtam, tizedikes vagyok én is.