Az alábbi feladatról lenne szó: Van két szám aminek az aránya 5:7-hez. A kisebbik szám 148-al kisebb mint a nagyobb. Mi ez a két szám? Létszi számolást is ha tudtok.

2012. szept. 19. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A két szám között két egység van. A két egység összege=148

1 egység: 148:2=74


beszorzod öttel és héttel


5*74=370

7*74=518


Ellenőrzés: 518-370= 148 :)

2012. szept. 19. 19:01
 2/3 anonim ***** válasza:

x+148=y

1,4x=y (7/5=1,4)

→0,4x=148

→1/0,4=2,5

→148*2,5=370

y=370+148=518

2012. szept. 19. 19:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, megy a zöld pacsi.
2012. szept. 19. 19:19