Az alábbi feladatról lenne szó: Van két szám aminek az aránya 5:7-hez. A kisebbik szám 148-al kisebb mint a nagyobb. Mi ez a két szám? Létszi számolást is ha tudtok.2012. szept. 19. 18:56
1/3 anonim válasza:
Szia!
A két szám között két egység van. A két egység összege=148
1 egység: 148:2=74
beszorzod öttel és héttel
5*74=370
7*74=518
Ellenőrzés: 518-370= 148 :)
2/3 anonim válasza:
x+148=y
1,4x=y (7/5=1,4)
→0,4x=148
→1/0,4=2,5
→148*2,5=370
y=370+148=518
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, megy a zöld pacsi.
2012. szept. 19. 19:19