Így tudtam gyors megoldani... [link]
Szóval addig értem hogy a gyökösöket átírjuk törtre és aztán közös nevező de utána, hogy jön ki a 6,4,9 per 12? Mivel a 12 lett a közös nevező. Már szoroztam mindennel, de nem jön ki.
2012. szept. 13. 17:40
1/1 anonim válasza:
Átírjuk mindet hatványra:
Számláló:
2^(1/2)*2^(1/3)=2^(1/2+1/3)=2^(5/6)
remélem az 1/2 és 1/3 összeadása még megy...
Nevező:
2^(3/4)
Vagyis a zárójelen belül ez van:
2^(5/6):2^(3/4)=2^(5/6-3/4)=2^(1/12)
5/6-3/4 közös nevező 12 stb.
Tehát a zárójelen belül van 2^(1/12) és ez van a négyzeten
2^[1/12*2]=2^(1/6)