Így tudtam gyors megoldani... [link]


Szóval addig értem hogy a gyökösöket átírjuk törtre és aztán közös nevező de utána, hogy jön ki a 6,4,9 per 12? Mivel a 12 lett a közös nevező. Már szoroztam mindennel, de nem jön ki.



2012. szept. 13. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Átírjuk mindet hatványra:


Számláló:

2^(1/2)*2^(1/3)=2^(1/2+1/3)=2^(5/6)


remélem az 1/2 és 1/3 összeadása még megy...


Nevező:

2^(3/4)


Vagyis a zárójelen belül ez van:

2^(5/6):2^(3/4)=2^(5/6-3/4)=2^(1/12)


5/6-3/4 közös nevező 12 stb.


Tehát a zárójelen belül van 2^(1/12) és ez van a négyzeten


2^[1/12*2]=2^(1/6)

2012. szept. 13. 18:11