Tudnátok segíteni? A következő kifejezéseket úgy alakítsuk át, hogy azok ne tartalmazzanak se negatív, se törtkitevőt! (1. ) x^2/3= (2. ) a^-3/4= (3. ) 2a^1/2= (4. ) 3a^-2/3=


"^" a hatványozást jelenti. Köszönöm nagyooooon.

A betűk pozitív számokat jelentenek)



2012. aug. 2. 17:40
 1/2 bongolo ***** válasza:

A negatív hatvány reciprokot jelent, tehát pl. a^(-2) = 1/a^2

A tört hatvány gyökvonást jelent, tehát pl. a^(1/3) = ∛a


Mondjuk a második példád:

a^(-3/4) = 1/a^(3/4) = 1/∜a³


A többit biztos meg tudod oldani hasonlóan.

2012. aug. 2. 17:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Sikerült köszönöm :)
2012. aug. 3. 09:28