"^" a hatványozást jelenti. Köszönöm nagyooooon.
A betűk pozitív számokat jelentenek)
2012. aug. 2. 17:40
1/2 bongolo válasza:
A negatív hatvány reciprokot jelent, tehát pl. a^(-2) = 1/a^2
A tört hatvány gyökvonást jelent, tehát pl. a^(1/3) = ∛a
Mondjuk a második példád:
a^(-3/4) = 1/a^(3/4) = 1/∜a³
A többit biztos meg tudod oldani hasonlóan.
2/2 A kérdező kommentje:
Sikerült köszönöm :)
2012. aug. 3. 09:28