Az ABC háromszögben gamma=72 fok. O a beírt kör középpontja. Hogyan kell meghatározni az AOB szöget?2012. szept. 12. 18:01
1/4 anonim válasza:
Itt van a feladat megoldása:
2/4 BKRS válasza:
Rajzolj abrat. Huzd be a beirhato kor kozeppontjabol az erintesi pontokba a sugarakat. Az erintesi pontokat jelold A1, B1 C1 -gyel annak megfeleloen, hogy melyik csuccsal van szemben.
Nezd meg a CA1OB1 negyszoget. A szogeinek osszege 360, es a ket erintesi pontnal 90 fok van, theat az A1 O B1 szog = 180 -gamma.
Az OA -ra szimmetrikus az AC1OB1 negyszog.
Hasonloan az OB-re szimmetrikus a BC1OA1 negyszog.
Ezert:
AOB szog = AOC1 + C1OB = B1OC1/2 + C1OA1/2 =
=(B1OC1 + C1OA1 ) /2 = (360- A1OB1)/2 = (360 - (180-gamma))/2 = (180 + gamma)/2
3/4 anonim válasza:
Ennyi adat kevés az üdvösséghez. :-)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2012. szept. 12. 20:35