Az ABC háromszögben gamma=72 fok. O a beírt kör középpontja. Hogyan kell meghatározni az AOB szöget?
2012. szept. 12. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt van a feladat megoldása:

[link]

2012. szept. 12. 20:14
 2/4 BKRS ***** válasza:

Rajzolj abrat. Huzd be a beirhato kor kozeppontjabol az erintesi pontokba a sugarakat. Az erintesi pontokat jelold A1, B1 C1 -gyel annak megfeleloen, hogy melyik csuccsal van szemben.

Nezd meg a CA1OB1 negyszoget. A szogeinek osszege 360, es a ket erintesi pontnal 90 fok van, theat az A1 O B1 szog = 180 -gamma.

Az OA -ra szimmetrikus az AC1OB1 negyszog.

Hasonloan az OB-re szimmetrikus a BC1OA1 negyszog.

Ezert:

AOB szog = AOC1 + C1OB = B1OC1/2 + C1OA1/2 =

=(B1OC1 + C1OA1 ) /2 = (360- A1OB1)/2 = (360 - (180-gamma))/2 = (180 + gamma)/2

2012. szept. 12. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyi adat kevés az üdvösséghez. :-)
2012. szept. 12. 20:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2012. szept. 12. 20:35