Egy kocka éleit 4 cm-rel megnöveljük, ekkor a felszíne 480 cm2-rel nő. Mekkora ez eredeti kocka térfogata?

Köszönöm!
2012. szept. 10. 16:27
 1/5 anonim válasza:

6*(x+4)^2=6*x^2+480

ebből x=8

eredeti térfogat=6*8^2=384 cm^2

2012. szept. 10. 16:52
 2/5 A kérdező kommentje:

ezt nem értem!

az a hatos mit jelent ?

2012. szept. 10. 20:24
 3/5 A kérdező kommentje:

hülye vagyok!

a felszín képlete -.-""

most már értem, nagyon köszönöm!

2012. szept. 10. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az eredeti felszíne, hanem az eredeti térfogata volt a kérdés.
2012. szept. 11. 01:38
 5/5 anonim válasza:

A 6-os az a kocka lapjainak száma.

Bocs, tényleg a térfogat volt a kérdés: 8^3

2012. szept. 18. 09:32