A megoldás 2,5*10^6 J lenne.2012. szept. 9. 18:03
1/2 anonim válasza:
Amikor kiugrott, akkor annyi volt a sebessége, mint a repülőnek.
100m/s
mozgási energiája:
E=1/2*100kg*(100m/s)^2 = 500.000J
helyzeti energia:
E=100*g*2000=2.000.000J (g=10-el számolva)
Eösszes=2500000J=2,5*10^6
Amikor földet ért
E2=1/2*100kg*(5m/s)^2=1250J
helyzeti nincs.
Az energia azért változott meg, mert a testen munkát végeztek.
A helyzeti energia átalakul mozgásivá. A mozgási energiát pedig a közegellenállás fogja lecsökkenteni. Vagyis a test teljes energia változása a közegellenállás munkája lesz.
Mivel E2 nagyon kicsi E1-hez képest, ezért E1-E2 majdnem E1, ami éppen 2,5*10^6
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2012. szept. 10. 08:25