Ezt hogyan kell megoldani számológép nélkül?

cos(((3*2^2011+1)/3)*pi)=?
2012. szept. 2. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az eredmény 1/2.

((3*2^2011+1)/3)*pi=2^2011*pi+(1/3)*pi

Mivel 2^2011 páros és minden k egész számra igaz, hogy:

cos(2k*pi+x)=cos(x), ezért:

cos(2^2011*pi+(1/3)*pi)=cos((1/3)*pi)=1/2

2012. szept. 2. 16:55
 2/6 anonim ***** válasza:

a 2 hatványa mindig páros egész

páros egész + 1 = páratlan egész szám

páratlan egész szám *3 = páratlan egész szám, ami 3-al osztható

páratlan egész szám, ami 3-al osztható osztva 3-al = egész szám

cos (egész szám * PI ) = cos(PI)

cos(PI) = -1

2012. szept. 2. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
hmmm lehet h az előző mondja jól, nem volt világos hogy hova tartozik a +1
2012. szept. 2. 17:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Na azért beírom a gondolatmenetemmel hogy nézne ki a javított megoldás:


a 2 hatványa mindig páros egész

páros egész * 3 = páros egész szám, 3-al osztható

páros egész szám, 3-al osztható + 1 az osztás után:

páros egész + 1/3


cos ((párosegész + 1/3 ) * PI ) = cos(1/3 * PI) ez azért, mivel a cos periodikus, és a páros egész szám lehet 0 is

cos(PI/3) = 0.5


Tehát az eredmény az amit az első írt. lényegében minden ugyanaz, csak itt nem kellett tudni a képletet, csak paraszti logikát használva jutsz el a megoldásig.


bocs h először benéztem és rossz választ írtam:P

2012. szept. 2. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak nem bme-s matek 0.zh?
2012. szept. 2. 21:55
 6/6 A kérdező kommentje:
de....
2012. szept. 2. 22:38