Hogyan lehet ezt kiszámolni számológép nélkül?


sin75°*cos75°=

gondolom valamilyen trigonometrikus összefüggést kell használni


2012. aug. 15. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Tip?

[link]

2012. aug. 15. 10:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Így igaz, az ún. addíciós tételeket kell felhasználni, jelesül most a sin(x+y)-t és a cos(x+y)-t. Ugyanis 75°=30°+45°, utóbbiak az ún. nevezetes szögek, ezek szögfüggvény értékét fel tudod majd használni. Mivel az eredeti kifejezés pontos értékét kell meghatározni.
2012. aug. 15. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Te is BME-s 0. ZH-ra gyakorolsz? :)


Egyébként: 1/2*2*sin75°*cos75°=1/2*sin150°


(sin150°=sin30°=1/2 --> félszabályos háromszögből megvan számológép nélkül, ha nem tudod fejből)


1/2*1/2=1/4

2012. aug. 15. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban, egy másik összefüggés is használható, méghozzá az, hogy sin(2x)=2*sin(x)*cos(x) ---> sin(x)*cos(x)=1/2*sin(2x).
2012. aug. 15. 12:06