A fizikatanárom házit adott nyári szünetre de sajnos nem tudom megoldani . Érti valaki?

Most leszek 10. osztályos és elég nehezen megy a fizika , jól jönne egy kis segítség a feladatokkal. Segítsetek megoldani kérlek.
2012. aug. 29. 16:16
 1/5 A kérdező kommentje:

Feladatok :


1.


Egy gépkocsi 50km/h sebességgel halad . Mekkora úton képes megállni a kerekek megcsúszása nélkül , ha a kerekei és az út közti tapadási srlódási együttható

a) száraz uton : 0,8 nagyságú

b) nedves úton : 0,4 nagyságú?

2012. aug. 29. 16:18
 2/5 A kérdező kommentje:

2.


Egy gépkocsi kerekei és az út közti tapadási súrlódási együttható 0,8. Mekkora úton képes megállni a kerekek megcsúszása nélkül ha

a) 50 km/h sebességgel

b) 100 km/h sebességgel halad?

2012. aug. 29. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:

1. feladat


Legrövidebb úton, akkor tud megállni, ha a lassulás következtében ébredő erő nagysága megegyezik a súrlódási erő nagyságával, vagyis:


m*g*h=m*(-)a


m-ek kiesnek:


0,8*10=8=-a -(-1)

a=-8m/s


vpill=vnull-a*t vpill értéke 0 lesz ez esetben, mert a lassulás végén megáll a jármű:


0=vnull-8*t +(8*t)

vnull=8*t

t=1.7361 s


utolsó képlet:


s=vnull*t-a/2*t^2

s=13.88*1.7361-(-4)*9 (t^2, az megközelítőleg 9 lesz)

s=60.1 ~ 60m


Ez alapján megtudod csinálni a b részét a feladatnak.

2012. aug. 29. 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:

0,8*10=8=-a -(-1)

a=-8m/s


Itt a -(-1) az *(-1) akart lenni, mint elvégzendő művelet az egyenleten.



0=vnull-8*t +(8*t)

vnull=8*t

t=1.7361 s


Itt is a +(8*t) egy az egyetlen végzendő művelet.

2012. aug. 29. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, elszámoltam a végét:


s=vnull*t-a/2*t^2

s=13.88*1.7361-(-4)*9 (t^2, az megközelítőleg 9 lesz)

s=60.1 ~ 60m


A t^2 az nem 9, hanem 3 lesz és a végeredmény s=12m lesz, mert a lassulást itt nem kell negatívnak venni.

2012. aug. 29. 17:35