Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladat, bővebben lent?

Fizika feladat, bővebben lent?

Figyelt kérdés

A levezetés érdekelne:


Az 5 m/s sebességgel egyenletesen emelkedő léghajóból 500 m magasságban kiejtenek egy

gránátot. A gránát a földnek ütközve felrobban. A gránát kiejtését követően mennyi idővel

hallja a léghajóban ülő a robbanás hangját, ha a hang terjedési sebessége a levegőben 330

m/s. (Megoldás: 12,21 s)


Az egyetlen dolog amit nem értek, hogy az kijön hogy 10 mp múlva csapódik a gránát a földbe, ekkor 10x5=50m-t tett meg a léghajó, összesen így 550m-t. Ezek után a hangnank még (a megoldás szerint) 2,21 mp míg a léghajóhoz ér 330m/s-al, ez hogy jön ki?


2012. aug. 28. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert +10sec amég leér a földre a gránát, robban és 2,21sec amég visszaér a hang. Így meg van az eredmény, mindent jól csináltál, csak nem adtad hozzá a 10 másodpercet.
2012. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hoppá, most látom, hogy azt mondtam el, amit eddig is tudtál, elkezdtem számolgatni és nekem 11,67 mp jött ki eredménynek. Valami okosabb ember megmondja, hogy is jön ki a helyes eredmény.
2012. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gránát robbanása után nem áll meg a hajó, tovább emelkedik, a hangnak ezt az utat is meg kell tennie.
2012. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem is 11.61s jon ki
2012. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!