Egy 2km magasan 100m/s sebességgel szálló repülőgépről segélycsomagot ejtenek le.Hogy ne sérüljön a 200kg tömegű csomag, fékezőernyő segítségével biztosítják, hogy csak 1 m/s legyen a sebessége mielőtt földet ér.
Munkatétel segítségével határozd meg a közegellenállási erő munkáját!
A könyv 5MJ munkát ír.
Kérlek tudnátok valami ötletet adni?Vagy ábrát,ahol az erők be vannak rajzolva?
Előre is köszönöm
2012. aug. 27. 10:30
1/1 anonim válasza:
h = 2 km = 2000 m
v = 100 m /s
m = 200 kg
g = 10 m/s² (pontosan: g=9,81 m/s²)
Ep = m*g*h = 200*10*2000 = 4000000 J = 4 MJ
Ek = 1/2*m*v² = 1/2*200*100² = 100*10000 = 1000000 J = 1 MJ
W = Ep + Ek = 4 + 1 = 5 MJ
A közegellenállási erő munkája (W) a mozgási (Ek) és a helyzeti (Ep) energiát dolgozza fel.