Fizikai feladatban tudnátok segíteni?


Egy 2km magasan 100m/s sebességgel szálló repülőgépről segélycsomagot ejtenek le.Hogy ne sérüljön a 200kg tömegű csomag, fékezőernyő segítségével biztosítják, hogy csak 1 m/s legyen a sebessége mielőtt földet ér.

Munkatétel segítségével határozd meg a közegellenállási erő munkáját!

A könyv 5MJ munkát ír.

Kérlek tudnátok valami ötletet adni?Vagy ábrát,ahol az erők be vannak rajzolva?

Előre is köszönöm


2012. aug. 27. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:

h = 2 km = 2000 m

v = 100 m /s

m = 200 kg

g = 10 m/s² (pontosan: g=9,81 m/s²)


Ep = m*g*h = 200*10*2000 = 4000000 J = 4 MJ


Ek = 1/2*m*v² = 1/2*200*100² = 100*10000 = 1000000 J = 1 MJ


W = Ep + Ek = 4 + 1 = 5 MJ


A közegellenállási erő munkája (W) a mozgási (Ek) és a helyzeti (Ep) energiát dolgozza fel.

2012. aug. 27. 21:22