A valószínűséget hogy kell kiszámítani?

Pl. Fanni a zsebében lévő két szem citromos és két szem málnás cukorkából kivesz kettőt. Mekkora a valószínűsége annak, hogy különböző ízűek?

2012. aug. 25. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Klasszikus valószínűség:


kedvező esetek száma osztva az összes esetek számával.


kedvező: 2 (kettőt vehet ki.

összes: 4

Tehát: 2/4=1/2. 100-zal szorozva megkapjuk a valószínűséget %-ban.

0,5*100= 50%

2012. aug. 25. 10:26
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
A valószínűséget nem %-ban adjuk meg, hanem egy 0 és 1 közötti számmal.
2012. aug. 25. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Ezek a lehetőségek állnak fenn két cukorka kivétele esetén:


C + C

C + M

M + C

M + M


Ez összesen négy. Ebből a második és a harmadik a jó és annak a valószínűsége, hogy ezek közül valamelyik bekövetkezik:


2/4 = 0,5


Ha a kérdést úgy tesszük fel, hogy hány százalékos a valószínűsége annak, hogy .... stb., akkor ez 50%.


[link]


Idézek belőle:


„A valószínűség másik ismert megadási módja a százalékos forma, amikor pl. p = 0.5 helyett 50

%–os esélyt mondunk egy esemény bekövetkezésére. Ha magát az A eseményt is jelöljük a

valószínűségével együtt, akkor a P(A) jelölést használjuk.“

2012. aug. 25. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló a második válaszolónak:

Ha nem vagy biztos valamiben, akkor ne vezess félre másokat!

2012. aug. 25. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Matek szakot végeztem, a %-os megjelölés elfogadható a köznyelvben, de egy matematika feladatban, ha valószínűségre kérdeznek, akkor nem. Legalábbis komolyabb helyeken.
2012. aug. 25. 13:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:).
2012. aug. 26. 12:19