Egy téglalap átlója 5.2 cm, egyik oldala 3.9 cm. Mekkora a másik oldala?
Matek tanár adta fel és holnapra kéne szóval sürgős köszi :)
2012. aug. 6. 17:50
1/7 jackas55 válasza:
uristen XĐĐĐĐĐ ez nagyon egyszerű
3/7 A kérdező kommentje:
De a Pitagorasz az nem csak az egyenlő szárú háromszögre vonatkozik?
2012. aug. 6. 18:26
4/7 anonim válasza:
Nem. A Pitagorasz-tétel tetszőleges derékszögű háromszögre igaz.
5/7 anonim válasza:
Jelöljük x-el a másik (keresett oldalt), akkor
x^2=5,2^2-3,9^2
x^2=27,04-15,21
x= gyök alatt 11,83
x, tehát a másik oldal=3,44 cm
7/7 A kérdező kommentje:
Igen. :D :/
2012. aug. 6. 20:24