Hogyan kell kiszámolni ezt a feladatot?


Egy téglalap átlója 5.2 cm, egyik oldala 3.9 cm. Mekkora a másik oldala?


Matek tanár adta fel és holnapra kéne szóval sürgős köszi :)



2012. aug. 6. 17:50
 1/7 jackas55 válasza:
50%
uristen XĐĐĐĐĐ ez nagyon egyszerű
2012. aug. 6. 17:54
 2/7 anonim válasza:
75%
pitagorasz tétele a2+b2=c2
2012. aug. 6. 18:02
 3/7 A kérdező kommentje:
De a Pitagorasz az nem csak az egyenlő szárú háromszögre vonatkozik?
2012. aug. 6. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A Pitagorasz-tétel tetszőleges derékszögű háromszögre igaz.
2012. aug. 6. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelöljük x-el a másik (keresett oldalt), akkor

x^2=5,2^2-3,9^2

x^2=27,04-15,21

x= gyök alatt 11,83

x, tehát a másik oldal=3,44 cm

2012. aug. 6. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Pótvizsgára készülsz te is? :)
2012. aug. 6. 19:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. :D :/
2012. aug. 6. 20:24