pótvizsgáznom kell sajnos,és ezt a 3 feladatot nem tudom megcsinálni.

Valaki megcsinálná nekem aki érti?

Nagyon megköszönném.


(1.)Egyenletek.

a, x+9x+14

7 =14


b,lg(x-9)+lg(2x-1)=2


(2.) Egy háromszög csúcsai A(-3,5)B(2,-4)C(5,6)

Számítsd ki a háromszög csúcspontját az (a) oldalhoz tartozó magasságot a (b) oldalhoz tartozó súlyvonalat.

Határozd meg ma és sb metszéspontját!


(3.) Írd fel a kör egyenletét ha középpontja 0(-3,6)pont sugara 4 egység!


Ennyi lenne.



2012. aug. 4. 21:46
 1/6 A kérdező kommentje:

az elsőt elírtam

x+9x+14

7 =14

2012. aug. 4. 21:55
 2/6 rémuralom ***** válasza:

Az elsőt még másodszorra is elírhattad, mert ugyanazt írtad le, mint a kérdésben, és ugyanúgy értelmezhetetlen.


b) lg(x-9)+lg(2x-1)=2

lg[(x-9)(2x-1)=lg 100

(x-9)(2x-1)=100

2x^2-19x+9=100

2x^2-19x-91=0


Innen már lusta vagyok behelyettesíteni a megoldóképletbe, rád vár a nagy feladat.


2.

Csúcspont alatt gondolom súlypontot értesz, ezt a koordináták átlagolásával kapod meg: S(4/3;7/3)

a-hoz tartozó magasság a BC-re merőleges, A-n átmenő egyenes. Normálvektora a B-ből C-be (vagy fordítva) mutató vektor: n(3;10), A koordinátáival a magasság egyenesének egyenlete 3x+10y=41

b-hez tartozó súlyvonal a B-t az AC felezőpontjával összekötő egyenes. F/AC/(1;5,5). Irányvektor az F-ből B-be mutató vektor: v(1;9,5), ebből n(9,5;-1). Egyenlete: 9,5x-y=4


3. rém egyszerű: (x+3)(y-6)=16

2012. aug. 4. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak:

A 3. kérdésre adott válaszodat gondold meg még egyszer.:-)

Kör egyenlete kellene...

2012. aug. 4. 22:34
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.

de a 2. feladatod letudnád nekem egyszerűsítve írni a választ mert ez nekem így bonyolult :/


ez az első feladat.

7(amit most írok a 7es felett van :D,x+9+14) és =14

2012. aug. 4. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyi!

Próbáld meg a zárójeleket használni valahogy így:

(Számláló)/(Nevező) = Valami

2012. aug. 4. 22:55
 6/6 A kérdező kommentje:
valaki megoldaná?:O
2012. aug. 5. 13:55