Kamatos kamat számításról lenne szó. 2000 Ft 1,5%-os kamattal 120 periódus után mennyi lesz?
Tudom kicsit furcsa kérdés,de sos. nagyon fontos!
Köszönöm mindenkinek!
2012. júl. 27. 00:40
1/4 anonim válasza:
2000*0,015=30
1+1=2 2+2=4 4*0=0
ha azt feltételezzük h a periódusonként 1,5% al nő, akkor 1 periódus alatt 30 Ft al nő. tehát 120 pertiódus alatt 120*30=3600 meg két ezer, az alaptőke az 5600 Ft .
2/4 anonim válasza:
Kamatos kamat (kalkulátor):
Kezdeti összeg: 2000
Havi kamat %: 1.5 (tizedespont kell, nem vessző!)
Hónapok száma: 120
Végösszeg: 11 939
Összes hozam: 9 939
Jó szórakozást!
3/4 anonim válasza:
Amúgy a képlet:
Végösszeg = kezdeti összeg * 1,015¹²⁰
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Nagyon nagy segítség volt, főleg a kalkulátor ;)
2012. júl. 27. 21:01