Kamatos kamat számításról lenne szó. 2000 Ft 1,5%-os kamattal 120 periódus után mennyi lesz?

Tudom kicsit furcsa kérdés,de sos. nagyon fontos!

Köszönöm mindenkinek!



2012. júl. 27. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:

2000*0,015=30

1+1=2 2+2=4 4*0=0

ha azt feltételezzük h a periódusonként 1,5% al nő, akkor 1 periódus alatt 30 Ft al nő. tehát 120 pertiódus alatt 120*30=3600 meg két ezer, az alaptőke az 5600 Ft .

2012. júl. 27. 08:45
 2/4 anonim ***** válasza:

Kamatos kamat (kalkulátor):


[link]


Kezdeti összeg: 2000

Havi kamat %: 1.5 (tizedespont kell, nem vessző!)

Hónapok száma: 120

Végösszeg: 11 939

Összes hozam: 9 939


Jó szórakozást!

2012. júl. 27. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy a képlet:


Végösszeg = kezdeti összeg * 1,015¹²⁰

2012. júl. 27. 18:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Nagyon nagy segítség volt, főleg a kalkulátor ;)
2012. júl. 27. 21:01