Tömegszázalék számítás, ezt hogyan kell megoldani?

A tengervíz átlagosan 2,7 m/m% kősót tartalmaz. Hány dm3 tengervizet kell bepárolni, hogy 50 kg kősót kapjunk? (A tengervíz sűrűságe 1,02 g/cm3)

2012. júl. 22. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vegyünk 100 kg tengervizet, ez akkor 2,7 kg kősót tartalmaz.

X kg tengervíz pedig, 50 kg kősót. Akkor egyenes arányossággal számolva kb 1851,9 kg tengervíz kell.


V=m/ró=1851,9/1,02=1815,5 dm3

Tehát kb ennyi tengervizet kell bepárolni.

2012. júl. 22. 19:41