Hogyan oldhatnám meg ezt a feladatot?2012. júl. 17. 00:00
1/2 2xSü válasza:
Írd fel a terület képletét, a kerület képletét, meg a Pitagorasz-tételt.
(a*b)/2 = 54
a+b+c = 36
a*a + b*b = c*c
Innentől van három egyenleted és három ismeretlened. Az egyikből fejezd ki az egyik változót, majd helyettesítsd be a másikba, majd ebből fejezd ki a másik változót. A harmadikba behelyettesítve ezeket egy egy ismeretlenes egyenletet fogsz kapni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mostmár értem.
2012. júl. 17. 12:28