Egy derékszögű háromszög területe 54 cm2, kerülete 36 cm. Mekkorák a befogók?

Hogyan oldhatnám meg ezt a feladatot?
2012. júl. 17. 00:00
 1/2 2xSü ***** válasza:

Írd fel a terület képletét, a kerület képletét, meg a Pitagorasz-tételt.


(a*b)/2 = 54

a+b+c = 36

a*a + b*b = c*c


Innentől van három egyenleted és három ismeretlened. Az egyikből fejezd ki az egyik változót, majd helyettesítsd be a másikba, majd ebből fejezd ki a másik változót. A harmadikba behelyettesítve ezeket egy egy ismeretlenes egyenletet fogsz kapni.

2012. júl. 17. 02:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mostmár értem.
2012. júl. 17. 12:28