Keresd meg az egyenes y=x-2, és a parabola y=x^-x-2 metszetét, és ábrázold grafikusan. Hogy megy ez? Kép mellékelve.


Hogy kell ábrázolni, sehogyan sem megy. :S


[link]


2012. jún. 26. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

y=x-2 Ebbe helyetesítesz be.

Csinálsz egy táblázatot /x,y/ az x hez írsz be számokat /mondjuk -5 -2 0 2 5/ majd úgy számolod ki, hogy pl y=-5-2 =>y=-7 és a grafikonon ezeket ábrázolod /-5,-7 és a többi/

2012. jún. 26. 10:21
 2/3 A kérdező kommentje:
y=x^-x-2, és akkor evvel mi lesz? :)
2012. jún. 26. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Ábrázold először az y=x-2 egyenest. (-2)-nél metszi az y tengelyt, szig. mon. nő, innentől kezdve egyértelmű.

A parabola ábrázolásában annyi a "trükk", hogy teljes négyzetté kell alakítani:

y=x^2-x-2=(x-0.5)^2-0.25-2=(x-0.5)^2-2.25

A parabola alakját gondolom tudod, sima négyzetes a függvény. Minimuma a P(0.5;-2.25) pontban van, innentől gyerekjáték. :)

2012. jún. 26. 11:02