5ösöm lesz Kémiából 322\A?


Nem értem , hogy jön ki a megoldás szerinti eredmény ennél:


6-X-(Y/4)=1,5 ha Y=2X


nekem ez jön ki: X= 2,25 , Y= 4,5


A megoldás szerinti helyes: X=3 Y=6


-----

Segítsetek, mert kiborít a tudatlanságom.

Remélem jól érthető, és nem gépeltem el semmit.

Köszönöm előre is.


2012. jún. 25. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha beírod az Y helyére a 2X-et, akkor simán kijön a megoldás.
2012. jún. 25. 16:46
 2/3 anonim ***** válasza:

6-x-(2x/4)=1,5

5-x-0,5x=1,5

5-1,5x=1,5

-1,5x=-4,5

x=3


y=2x

y=6

2012. jún. 25. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Jujj elírtam.

Ahol 5-ös van oda 6-ost akartam, és akkor -4,5:-1,5=3

x=3

y=6


Bocsi. Remélem érthető.

2012. jún. 25. 17:54