Nem értem , hogy jön ki a megoldás szerinti eredmény ennél:
6-X-(Y/4)=1,5 ha Y=2X
nekem ez jön ki: X= 2,25 , Y= 4,5
A megoldás szerinti helyes: X=3 Y=6
-----
Segítsetek, mert kiborít a tudatlanságom.
Remélem jól érthető, és nem gépeltem el semmit.
Köszönöm előre is.
2012. jún. 25. 16:37
1/3 anonim válasza:
Ha beírod az Y helyére a 2X-et, akkor simán kijön a megoldás.
2/3 anonim válasza:
6-x-(2x/4)=1,5
5-x-0,5x=1,5
5-1,5x=1,5
-1,5x=-4,5
x=3
y=2x
y=6
3/3 anonim válasza:
Jujj elírtam.
Ahol 5-ös van oda 6-ost akartam, és akkor -4,5:-1,5=3
x=3
y=6
Bocsi. Remélem érthető.