Kell írni 2-2 példát Egyesülési, Bomlási, Helyettesítési és Csrebomlási reakcióra. Légyszi segítsetek!
2012. máj. 21. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyesülés:

1. 2CO(g) + O2(g) → 2CO2(g)

2. CO2(g) + H2O(f) → H2CO3

Bomlás:

1. H2CO3(f) → H2O(f) + CO2(g)

2. CaCO3 (sz) = CaO(sz) + CO2(g)

Szubsztitúció:

1. CH2=CH-CH3 + Cl2 → CH2=CH-CH2-Cl + Hcl

2. CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl

Cserebomlás:

1. CaCl2 + NaCO3 → CaCO3 + 2 NaCl

2. Fe2O3 + Al → Al2O3 + Fe

2012. máj. 21. 20:26
 2/3 A kérdező kommentje:
Kössz! Megmentetted az életemet! Egyébként több kémia kérdésre is lehet számítani, mert reklámoztam, az osztálytársaimnak is ezt a weboldalt... XD
2012. máj. 21. 21:30
 3/3 anonim ***** válasza:
nm :) csak jöjjenek :D
2012. máj. 21. 21:35