Kell írni 2-2 példát Egyesülési, Bomlási, Helyettesítési és Csrebomlási reakcióra. Légyszi segítsetek!2012. máj. 21. 17:32
1/3 anonim válasza:
Egyesülés:
1. 2CO(g) + O2(g) → 2CO2(g)
2. CO2(g) + H2O(f) → H2CO3
Bomlás:
1. H2CO3(f) → H2O(f) + CO2(g)
2. CaCO3 (sz) = CaO(sz) + CO2(g)
Szubsztitúció:
1. CH2=CH-CH3 + Cl2 → CH2=CH-CH2-Cl + Hcl
2. CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl
Cserebomlás:
1. CaCl2 + NaCO3 → CaCO3 + 2 NaCl
2. Fe2O3 + Al → Al2O3 + Fe
2/3 A kérdező kommentje:
Kössz! Megmentetted az életemet! Egyébként több kémia kérdésre is lehet számítani, mert reklámoztam, az osztálytársaimnak is ezt a weboldalt... XD
2012. máj. 21. 21:30