Az xOy derékszögű koordináta-rendszerben adott az M (2, m) pont, ahol m egy valós szám. Határozd meg az m azon valós értékeit, amelyekre OM = 5?

2012. jún. 11. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

OM^2 = (xM-xO)^2+(xM-xO)^2= (2-0)^2+(m-0)^2 = 4^2 + m^2


tudod hogy OM=5:

25 = 16 + m^2

m^2 = 9

m = +/- 3


vagyis a pontok M1(2,3) es M2(2,-3)

2012. jún. 11. 21:30
 2/5 anonim ***** válasza:
bocs, a masodik tag (yM-yO)^2
2012. jún. 11. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

"25 = 16 + m^2 "


Ez a sor helyesen:

25=4+m^2

m^2=21


m=+-gyök(21)


[Az első sorban még jól írta az előző válaszoló, hogy (2-0)^2 , de abból véletlenül 4^2 lett, pedig az csak simán 4. ]

2012. jún. 11. 21:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Igy van, beneztem; m erteke +/- gyok 21.
2012. jún. 11. 21:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.:)
2012. jún. 11. 22:19