2012. jún. 11. 21:27
1/5 anonim válasza:
OM^2 = (xM-xO)^2+(xM-xO)^2= (2-0)^2+(m-0)^2 = 4^2 + m^2
tudod hogy OM=5:
25 = 16 + m^2
m^2 = 9
m = +/- 3
vagyis a pontok M1(2,3) es M2(2,-3)
3/5 anonim válasza:
"25 = 16 + m^2 "
Ez a sor helyesen:
25=4+m^2
m^2=21
m=+-gyök(21)
[Az első sorban még jól írta az előző válaszoló, hogy (2-0)^2 , de abból véletlenül 4^2 lett, pedig az csak simán 4. ]
4/5 anonim válasza:
Igy van, beneztem; m erteke +/- gyok 21.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.:)
2012. jún. 11. 22:19