2 matekfeladat, segítene valakai?


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]



A III.rész feladatairól lenne szó



2012. jún. 11. 15:16
 1/3 A kérdező kommentje:
2012. jún. 11. 15:17
 2/3 anonim ***** válasza:

1.


a. Akkor lennenek a legtavolabb, ha a ket atellenes csucsban lennenek (pl egyik A es masik C-ben, vagy egyik B es masik D-ben). Az ezek kozti tavolsag a negyzet atloja, a = d√2 = 50√2 = 50 * 1.41 = 70.71


vagyis a legnagyobb tavolsag 70.71


(Nem tudom, hogy kell-e igazold, hogy egy negyzeten belul a legnagyobb tavolsag a ket atellenes csucs kozott van; szerintem nem)


b. A felkor atmeroje 50 m, tehat a sugar R = 25 m. A terulete πR²/2 (az egesz kornek πR² lenne, de itt csak felkorod van). π-nek beraksz 3.14-et es 3.15-ot, es igazolod, hogy a terulet a ket ertek kozott van.


c. Harom oldala a negyzetnek (BA + AD + DC), plusz a felkor kerulete (πR), vagyis 150 + 25 * 3.14


2.


81.81 liter ... 202/225 resz

x liter ... 225/225 resz (teljes terfogat)


x = 91.125 liter


a. 1 liter 1000 kobcenti, tehat 91.125 liter 91125 kobcenti


b. Ha a kocka ele "a", a terfogata V = a³


vagyis a = kobgyok(V) = kobgyok(91125) = 45 cm


c. Ha az el 45 cm, egy oldal felulete a² = 2025 cm² = 20.25 dm²


osszesen 5 * 20.25 = 101.25 dm² anyag kell, ami 101.25 * 1.2 = 121.5 lej

2012. jún. 11. 17:34
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom,profi vagy!!!!
2012. jún. 11. 19:09