Segítenének? Holnap írok matekból témazárót és van egy feladat amit nem nagyon értek.

Egy háromszög egyik szöge 42°25' a fennmaradó két szög közül az egyik kétharmada a másiknak. Adjuk meg a háromszög hiányzó szögeinek nagyságát.
2012. jún. 7. 15:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egyik szög X, a másik 2/3-a ennek, vagyis 2/3*X


A három szög összege 180 fok, vagyis


X+2/3*X+42°25'=180°


A 42°25'-t érdemes tizedestörtbe átszámolni.

42+25/60=42,41667


És ugye X+2/3*X=5/3*X


5/3*X+42,41667=180

5/3*X=137,5833 /szorozva 3/5-el


X=82,55

2/3*X=55,0333


Átváltható szögpercre

0,55 fokot 60-al kell szorozni, hogy perc legyen belőle.

X=82°33'

2/3*X=55°2'

2012. jún. 7. 16:24