Egy háromszög egyik szöge 42°25' a fennmaradó két szög közül az egyik kétharmada a másiknak. Adjuk meg a háromszög hiányzó szögeinek nagyságát.2012. jún. 7. 15:41
1/1 anonim válasza:
Az egyik szög X, a másik 2/3-a ennek, vagyis 2/3*X
A három szög összege 180 fok, vagyis
X+2/3*X+42°25'=180°
A 42°25'-t érdemes tizedestörtbe átszámolni.
42+25/60=42,41667
És ugye X+2/3*X=5/3*X
5/3*X+42,41667=180
5/3*X=137,5833 /szorozva 3/5-el
X=82,55
2/3*X=55,0333
Átváltható szögpercre
0,55 fokot 60-al kell szorozni, hogy perc legyen belőle.
X=82°33'
2/3*X=55°2'