Apa 2× annyi idős mint a fia.12 évvel ezelőtt 3× annyi volt. Hány évesek most?


2012. jún. 6. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

apa: x éves, fia x/2

12 évvel ezelőtt: apa: x-12éves, fia x/2-12

apa akkor 3x annyi idős volt, tehát

(x/2-12)*3=x-12

3x/2-36=x-12

x/2=24

x=48, apa ennyi idős, fia 24,

12 évvel ezelőtt apa=36, fia 12 (12x3=36)

2012. jún. 6. 17:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:))
2012. jún. 6. 17:22